Dá sa naučiť tvoriť profi grafiku za pár hodín?

Vravíte si, určite nie! V tomto článku vám dokážem presný opak. Ak sa grafike nevenujete profesionálne a mali ste niekedy možnosť skúsiť Photoshop, či Gimp, určite mi dáte za pravdu, že pracovať v týchto programoch nie je vôbec jednoduché a nie je to niečo, čo by sa dalo naučiť za pár hodín.

Ak ste majiteľom firmy, máte svoj web, či spravujete sociálne siete, potrebujete malú grafiku viac krát za mesiac. Bežne by ste oslovili svojho grafika a po pár dňoch ste za výsledný vizuál zaplatili pár desiatok EUR. V lepšom prípade to zaplatila vaša firma, alebo vám ju pripravil kamarát za pár pív :).

Odkedy vstúpila na trh Canva, stala sa moderná a kreatívna grafika dostupná aj bežným ľuďom, či malým podnikateľom. Ak ju ešte nepoznáte, garantuje vám, že vás chytí (za srdce). Najmä, ak potrebujete tvoriť v práci či biznise množstvo grafiky (vizitky, letáky, grafiku na web, Facebook, pozvánky a iné), po pár pokusoch na ňu nedáte dopustiť.

letaky-vizitky

10 vecí, ktoré sú na Canve naozaj top:

# Je zdarma

Áno, čítate správne. Samozrejme, môžete si aj priplatiť a tým pádom získate prístup k pokročilejším možnostiam. Nie je to žiadna horibilná suma, za mesiac 12,95 USD, pri ročnej platbe 9,95 USD mesačne.

S platenou verziou si môžete napríklad stiahnuť logo bez pozadia vo formáte PNG (bude priehľadné a nebude mať v pozadí žiaden farebný či biely štvorec/obdĺžnik). Takisto získate prístup k množstvu fotiek alebo si môžete nahrať vlastné fonty, logo a zadefinovať farebnosť svojej značky. Ale úplne postačujúce funkcie poskytuje aj jej bezplatný variant.

# Je blbovzdorná na ovládanie

Naozaj. Zvládne ju aj technický antitalent a skamaráti sa s ňou v priebehu pár hodín, či po pár skúšobných letákoch. Môžete v nej úplne jednoduchým spôsobom kopírovať, meniť priehľadnosť, farebnosť a veľkosť tvarov, fonty a pri fotkách používať aj filtre.

# Je dostupná online

Stačí vám len pripojenie na internet a ste tam. Ak sa prihlásite pod svojím kontom, dostanete sa aj ku dizajnom, ktoré ste v nej tvorili na inom počítači. Má aj mobilnú aplikáciu.

# Obsahuje široký výber šablón

Jeden z najväčších problémov býva, že nemáme dostatok kreativity na tvorbu grafiky. Pri Canve tento nedostatok odpadá. Obsahuje tisíce šablón pre rôzne kategórie. Hlavičkové papiere, logá, vizitky, letáky, pozvánky, či predlohy vizuálov na sociálne siete. Nájdete tu naozaj všetko. Šablóny v Canve sa tak často stávajú inšpiráciou aj pre ľudí, ktorí vedia pracovať s Photoshopom.

Canva-sablony

# Množstvo personalizovateľného obsahu

Nájdete tu viac ako milión fotiek, ikony, rôzne tvary či čiary, ako aj množstvo animovaných obrázkov.  Ich farebnosť si viete prispôsobiť na mieru podľa potreby.

# Množstvo dostupných fontov

Canva obsahuje množstvo fontov. Nie všetky podporujú slovenskú diakritiku, ale pár sa ich tu nájde. V platenej verzii si viete pridávať aj vlastné fonty, takže sa môžete plne držať svojho dizajn manuálu alebo používať obľúbené fonty.

# Používanie vlastných obrázkov

Do Canvy viete nahrať aj vlastné fotky. Môžete personalizovať vizuály, používať svoje logo, vektorovú grafiku, alebo špeciálne ikony.

Canva-ukazka grafiky

# Nemusíte tápať po rozmeroch rôznych formátov

Úplne super vec je, že nemusíte pátrať po tom, aké rozmery má bežná vizitka, hlavička na Facebook či powerpointová prezentácia. Canva obsahuje šablóny s presne zadefinovanými rozmermi. Samozrejme, viete si zadať aj špecifický rozmer, v ktorom potrebujete svoju výslednú grafiku.

# Stanete sa guru(om) na farebnú zladenosť

Canva má aj svoj palleton. Nahráte si vlastnú fotku a Canva vám ponúkne farby, ktoré sa k nej hodia a ktoré fotka obsahuje.

canva-palleton-vizitka

Ak potrebujete nájsť vhodné farebné kombinácie k svojej obľúbenej farbe, zadáte ju sem a vyhodí vám odtiene, ktoré sa k danej farbe hodia.

canva-farebne-kombinacie

Máte radi vintage, teplé tóny, či farby mora? Môžete si pozrieť 20 inšpiratívnych šablón od Canvy. Možno práve tu nájdete svoj obľúbený štýl.

# Výslednú grafiku si môžete stiahnuť

Všetko, čo vytvoríte, si môžete uložiť do svojho počítača. A to vo viacerých formátoch. PNG, JPG, či PDF (dokonca aj s orezovými značkami na tlač!).

# Je zdarma

Viem, opakujem sa :). Ak počítate správne, toto je bod navyše, ale toto pokladám naozaj za jej najväčší benefit. V Canve dokonca viete využiť aj 30 dňový trial zdarma, kedy môžete využívať všetky výhody PRO verzie.

Canva je proste super a verím, že si ju obľúbite :).

ZAUJÍMA VÁS TÉMA ONLINE MARKETINGU A PODNIKANIA?

Píšem (ne)pravidelne o témach zo života podnikateliek, o osobnom brandingu, autenticite, cieľovej skupine, webe, ktorý predáva a strategickom nastavení marketingu. Cieľom je pochopiteľne zvyšovanie príjmov, a to v práci, ktorá baví.

Please wait...

Ďakujem za dôveru :).

, , ,

Podobné články

Menu