13 skvelých nástrojov pre podnikanie

V súčasnosti existuje množstvo nástrojov, ktoré vám môžu výrazne uľahčiť prácu či podnikanie. Ak aj na vás neustále vyskakujú reklamné okná, ktoré ponúkajú (ne)splniteľné benefity a neviete sa rozhodnúť, ktorý nástroj si vybrať, nižšie nájdete odporúčaný zoznam. Všetky z nich sú zdarma (minimálne v základnej a postačujúcej verzii) a sú pre mňa veľmi užitočnými pomocníkmi na dennej báze.

 Trello

Výborný program na manažovanie projektov, ktorý je dostupný online. Má dokonca aj vlastnú aplikáciu. Funguje jednoduchým systémom kariet, kde zadávate jednotlivé úlohy. Môžete používať drop&drop a je naozaj user friendly.

Skvelé je najmä prepojenie na odkazy, kde do jednotlivých kariet (úloh) môžete pridať wordový či excelovský súbor, alebo link na dokument, uložený na Google Drive.

Môžete ho zdieľať aj s tímom, úkolovať jednotlivých členov (vrátane seba), pridávať checklisty, komentáre, farebne označovať priebeh danej úlohy a omnoho viac.

Trello-ukazka

Toggl

Toggl je dostupný online a slúži ako časomerač. Funguje veľmi jednoducho – zapíšete si, na čom práve pracujete a zapnete časovač.

Viete si tu zadefinovať jednotlivé úlohy, celé projekty, či rôznych klientov a následne sledovať denné, týždenné či mesačné štatistiky, spracované v prehľadnej grafike. Výslednú štatistiku si môžete stiahnuť v PDF a napríklad poslať klientovi ako prílohu k faktúre.

toggle-ukazka

WordPress

Tento redakčný systém spôsobil revolúciu vo svete internetu a tvorba web stránok sa stala dostupnou aj pre marketérov či kreatívcov bez programátorských zručností. Čo osobne považujem za krok vpred, keďže stránky by nemali mať len informačnú funkciu, ale mali by spĺňať najmä predajné ciele.

Kedysi na ňom boli najmä osobné blogy, dnes tento systém využíva vo svete vyše 30% web stránok a tieto čísla stúpajú závratnou rýchlosťou. Medzi používateľov patria aj giganty ako Wall Street Journal, Ford či dokonca americká vláda. Výhodou je responzívnosť väčšiny tém ako aj veľmi jednoduchá administrácia.

Ak by ste potrebovali modernú, funkčnú a najmä predávajúcu web stránku, a neviete (nechcete) si ju robiť sami, rada vám ju ušijem na mieru.

Canva

Drobná (ale aj väčšia) grafika sa s Canvou stala dostupnou pre široké masy. Je to jednoducho ovládateľný nástroj, s ktorým dokáže vytvoriť modernú a profesionálne pôsobiacu grafiku naozaj každý. V tomto článku si o nej môžete prečítať viac.

Canva-ukazka grafiky

Fotobanky zdarma

Na webe je najlepšie používať vlastné fotky, aj vzhľadom na indexáciu od Googlu. Ak ich ešte nemáte, nie je nutné platiť drahé fotky zo Shutterstocku. Pár tipov na fotobanky zdarma – PixabayPexels alebo Unsplash.

Jeden malý tip navyše: Aj keď sa fotobanka tvári, že ju môžete používať v slovenčine, odporúčam zadávať do vyhľadávania kľúčové slová v angličtine. Nájde vám omnoho vyšší počet relevantných fotiek.

pexels-fotobanka-zdarma

Flaticon

Ak hľadáte akúkoľvek ikonu, určite ju nájdete na Flaticone. Obsahuje databázu necelého milióna vektorových ikoniek. Stačí, aby ste sa zaregistrovali a ikonu si môžete farebne personalizovať a stiahnuť vo viacerých veľkostiach, či formátoch (png, svg, eps či psd).

flaticon-ukazka-ikony-vektor

Mailchimp

Skvelý emailový klient, ktorý je zdarma až do 2000 kontaktov. S Mailchimpom spolupracuje aj množstvo WordPressových tém, či pluginov, ktoré si môžete nainštalovať na vašom webe. Zbiera emaily z newslettru, kontaktných formulárov, a slúži najmä na odosielanie personalizovaných, graficky pútavých newslettrov.

MailChimp-Logo

Google Analytics

Tento nástroj je nepostrádateľným pomocníkom nielen na meranie návštevnosti vašej web stránky, ale najmä na zmeranie konverzií a detailných výsledkov online kampaní. Marketing nikdy nebol merateľnejší ako dnes.

google-analytics-statistika

Google Key Word Planner

Hĺbková analýza kľúčových slov je základom pre akýkoľvek obsah na webe (optimalizáciu pre vyhľadávače = SEO). Výstup z analýzy nám pomôže zodpovedať otázky, čo hľadajú vaši (potenciálni) zákazníci, aká by mala byť štruktúra webu a najmä jeho obsah.

Google Key Word planner je jedným z nástrojov, ktorý sa pri takejto hĺbkovej analýze využíva. Exaktné čísla vyhľadávania kľúčových slov ukazuje, až keď preinvestujete v Google Ads kampani aspoň 3 EUR.

analyza-klucovych-slov

Google Tag manager

Je jedným z bezplatných nástrojov z diele Google. Môžete ho využiť na meranie všetkých makro či mikro konverzií na vašej webovej stránke. Alebo jednoduchšie, Tag Manager umožnuje zmeranie akýkoľvek klikov na webe – prihlásenie do newslettra, odoslanie kontaktného formulára, stiahnutie súboru, klik na telefónne číslo či email.

google-logo

Gimp

Obdoba legendárneho Photoshopu, ktorá je zdarma. Je však aj podobne náročný a pravdepodobne sa s ním nenaučíte pracovať profesionálne už v priebehu jedného týždňa.

Obrázok rybky v žiarovke mi trvalo vyrobiť asi hodinku, po jednodňovom kurze Gimpu :).

ryba-v-ziarovke

Inkscape

Grafický program určený na vektorovú grafiku a tvorbu grafických vizuálov. Nakreslíte tu logo, vytvoríte akúkoľvek grafiku. Náročnosťou je však na podobnej úrovni ako Gimp.

kosice-metropola-vychodu

Evernote

Skvelý zápisník, ktorý mám stále pri sebe. Kedykoľvek mi napadne zaujímavá myšlienka, zaznačím si to do aplikácie v mobile. Je možné ju zosynchronizovať aj s desktop verziou, osobne to však nevyužívam. Viac mi vyhovuje môj „mobilný“ denník :).

evernote-logo

Verím, že vám tento zoznam aspoň trochu pomohol a našli ste tu pár tipov, ktoré zatiaľ nepoužívate a zišli by sa vám :).

ZAUJÍMA VÁS TÉMA ONLINE MARKETINGU A PODNIKANIA?

Píšem (ne)pravidelne o témach zo života podnikateliek, o osobnom brandingu, autenticite, cieľovej skupine, webe, ktorý predáva a strategickom nastavení marketingu. Cieľom je pochopiteľne zvyšovanie príjmov, a to v práci, ktorá baví.

Please wait...

Ďakujem za dôveru :).

, , ,

Podobné články

Menu